AMAVET Edovacesta.cz SPDev.cz NEXTtwenties.cz AMAVET Šumperk Robo club Eda Shop
SPDev - Strana
Pozitivních DEViací


  
 
 
 
 
počítadlo.abz.cz
Rychlý výběr:  
Proč právě teď ?

Poslední zvonění
19. září 2013  

Otázka trochu pod pás, protože už je pozdě. Když v 90. letech ekonomika stoupala vzhůru, všichni jsme si mysleli, že to potrvá věčně. Pak se to zahoupalo, ale nikdo tomu obratu nevěnoval pozornost. Věřili jsme, že to je jen mírná odchylka. No a nebyla. Nechali jsme se ukolébat tím, že vstupujeme do EU a že se to tím vstupem spraví. Nespravilo. Naopak jsme začali mít díky vstupu do EU mnoho dalších úkolů a starostí s fondy, evropskými standardy výrobků, řešili jsme Tuzemák, buřty a všelijaké blbosti. Pak přišla krize a my jsme se pomalu smířili s tím, že jsme ocásek německé ekonomiky a že když si v Německu pšouknou, dojde to až k nám. Všeho, co bylo úspěšné, jsme se zbavili, prodali to a to, co nefungovalo, se postupně dokradlo a nebo vyhnilo. Tak nějak nás přestalo trápit, že nic moc sami nevymýšlíme, nevyrábíme a že tedy jen tak přicmrdáváme. Tento postoj a stav je ale dlouhodobě neudržitelný. Jestliže si na něj zvykneme, jestliže se s tímto stavem smíříme, už to nepůjde vrátit zpět. V době dnešního rychlého vývoje technologií je i krátkodobé zaváhání smrtelné. A tak si myslíme, že je nejvyšší čas na budíček. Při startu raketoplánu je vypočítáno určité časové okno, ve kterém se musí start stihnout. A naše ekonomika má na probuzení už jen dejme tomu poslední třetinu toho okna. Takže skutečně budíček na poslední chvíli.

Více informací, přílohy, tisk Autor, zdroj : Tomáš Smutný

Konkurenceschopnost ČR - Proč do toho musíme jít!
07. září 2013  

Cituji - Hospodářské noviny.
Česko se tak v žebříčku ocitlo za Ázerbájdžánem nebo Portorikem a stále níže se propadá už od roku 2009, píše deník Hospodářské noviny. Za Švýcarskem svá loňská umístění na druhé a třetí příčce obhájily Singapur a Finsko. Příčinou poklesu konkurenceschopnosti ČR je podle expertů WEF hlavně špatné fungování státu a jeho institucí. Nedůvěra v politiky a stát je nižší než mezi českými podnikateli a manažery na světě už jen v Argentině a Libanonu. Ze zprávy WEF také vyplývá, že v Česku je třeba zlepšit kvalitu vzdělávání a posílit na školách některé obory. Podnikům vadí rovněž neustále se měnící systém zdanění a nepružný trh práce, tedy předpisy ztěžující propouštění a najímání nových zaměstnanců, napsaly HN. Žebříček konkurenceschopnosti zemí podle WEF

Letošní pořadí - Stát - Umístění minulý rok

 • 1. Švýcarsko 1.
 • 2. Singapur 2.
 • 3. Finsko 3.
 • 4. Německo 6.
 • 5. USA 7.
 • 6. Švédsko 4.
 • 7. Hongkong 9.
 • 8. Nizozemsko 5.
 • 9. Japonsko 10.
 • 10. Velká Británie 8.
 • 46. Česká republika 39.
 • 78. Slovensko 71.
 • 148. Čad 139.
 • Více informací, přílohy, tisk Autor, zdroj : Tomáš Smutný

  EU má budíček - chce být Silicon Valley
  10. říjen 2013  

  Evropa by neměla být závislá na přístrojích vyrobených na východě a produktech velkých korporací ze západu, ale měla by být kontinentem se svou vlastní značkou. Myslí si eurokomisařka Neelie Kroes a rozjíždí novou iniciativu na podporu evropských IT firem a především startupů. Kýženým výsledkem je podpora vzdělání v IT oborech, zavedení tzv. startupových víz po vzoru USA nebo nová funkce šéfa digitálních a inovačních aktivit v každé evropské zemi. Tyto a další kroky by měly napomoci tomu, aby evropští odborníci neprchali se svými nápady do amerického Silicon Valley, nebo naopak do Asie.

  Článek - Zive.cz

   
  .:  Daruj přes PyPal  :.
  ;
  .:  N o v i n k y  :.


  AMAVET z.s. spdev@edovacesta.cz